“100 de ani de demnitate românească” – 14 decembrie 2018December 12, 2018December 12, 2018Roxana Elena Petrescu

Asociația Femeilor Universitare (AFU) organizează vineri, 14 decembrie, evenimentul ”100 de ani de demitate românească”, împreună cu Muzeul Național de Istorie a României.

Evenimentul este dedicat sărbătoririi Centenarului Marii Uniri. Ne propunem să evocăm – cu sprijinul invitaților noștri, istorici și alți profesioniști din domenii diferite – figuri reprezentative (femei și bărbați) care au contribuit la Marea Unire din 1918 și la coloana vertebrală morală a poporului român.

Evenimentul cuprinde și o parte de expoziție, cu lucrări aparținînd câtorva membre ale Asociației Femeilor Universitare (AFU).

Intrarea este liberă, însă se face în baza confirmării participării la email romaniaafu@gmail.com sau telefon 0742.01.08.17, pâna cel târziu joi, 13 decembrie.

Vă mulțumim și vă așteptăm cu drag să sărbătorim împreună Centenarul Marii Uniri.